ⓘ অসমৰ বিভিন্ন বঁটা আৰু পুৰস্কাৰ. এই তালিকাত অসমৰ বিভিন্ন অনুষ্ঠান প্ৰতিষ্ঠানে সাহিত্য, কলা, সংগীত, খেল, চলচ্চিত্ৰ আদি বিভিন্ন শিতানত প্ৰদান কৰা বঁটা আৰু সন্মানসম ..

                                     

ⓘ অসমৰ বিভিন্ন বঁটা আৰু পুৰস্কাৰ

এই তালিকাত অসমৰ বিভিন্ন অনুষ্ঠান প্ৰতিষ্ঠানে সাহিত্য, কলা, সংগীত, খেল, চলচ্চিত্ৰ আদি বিভিন্ন শিতানত প্ৰদান কৰা বঁটা আৰু সন্মানসমূহৰ তালিকা দিয়া হৈছে৷

                                     

1. আন বঁটা-সন্মানসমূহ

  • প্ৰকাশন পৰিষদ বঁটা
  • অসম সাহিত্য সভাই প্ৰদান কৰা বিভিন্ন বঁটা আৰু সন্মান
  • প্ৰণৱ বৰুৱা শিল্পী বঁটা
  • মুনীন বৰকটকী বঁটা
  • প্ৰাগ চিনে বঁটা
  • কমল কুমাৰী ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা
  • ৰেনেছাঁ অসম বঁটা
  • প্ৰবীণা শ‍ইকীয়া বঁটা
  • শিৱপ্ৰসাদ বৰুৱা ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা
  • সাহিত্যৰথী লক্ষ্মীনাথ বেজবৰুৱা বঁটা
  • লাচিত বঁটা
  • আনন্দৰাম বৰুৱা বঁটা
  • অসম উপত্যকা সাহিত্য বঁটা
                                     
  • ব ট প ৰদ ন কৰ ছ এই চ হ নই মৰণ ত তৰভ ৱ প ৰদ ন কৰ স চ ইছ চনৰ পৰ স হ ত য অক ড ম য অসম য ভ ষ ৰ শ শ স হ ত য কসকলল শ শ স হ ত য প ৰস ক ৰ প ৰদ ন
  • দ ৱ য শ ৰ ষ ঠ শ শ শ ল প ৰ প ৰস ক ৰ ল ভ কৰ ন মৰ পল অহ ৰ প ছত দ ৱ য অসমৰ স স ক ত ক জ ৱনৰ প ৰখ য ত ব যক ত ক ছ ম নক লগ প ই আৰ অভ নয জগতৰ লগত ওতপ ৰ ত
  • ইয ৰ পৰ ছব খন ব ভ ন ন আন ত ৰ ষ ট ৰ য চলচ চ ত ৰ মহ ৎসৱত বহ ত প ৰস ক ৰ ল ভ কৰ ম ন ন বৰ ৱ আৰ ন পন গ স ব ম য য থ ভ ব পৰ চ লন কৰ ছব প ৰত ম ম ক ত
  • চৰক ৰ অধ নস থ স স ক ত ক সঞ চ লক লয ৰ দ ব ৰ অসমৰ ব ভ ন ন ঠ ইত ক ন দ ৰ য ভ ৱ আয জ ত ব ষ ণ ৰ ভ দ ৱসত এই ব ট অসম য স স ক ত ল আগবঢ ৱ ব শ ষ ট অৱদ ন
  • অন দ ত হ ছ ইয ৰ উপৰ ও অসমৰ ব ভ ন ন ক কত আল চন ৰ প তত ত খ তৰ বহ ত কব ত প ৰক শ প ইছ ত খ ত চনত স হ ত য অক ড ম ব ট ল ভ কৰ ছ ল অসম য কব ত
  • গণ শ গগ ব ট চনত জ ৱনজ ৰ স হ ত য স ধন ৰ ব ব ৰম ন থ ভট ট চ ৰ য ফ উণ ড চন, ম ম ব ই প ৰদত ত পদ মন থ ব দ য ব ন দ স ম ত স হ ত য প ৰস ক ৰ চনৰ
  • চনত ম ন ন বৰকটক ব ট আৰ চনত কথ ব ট ল ভ কৰ চনত গল প স কলন আক শৰ ছব আৰ অন য ন য গল প ৰ ব ব ত খ ত স হ ত য অক ড ম ব ট ল ভ কৰ ত খ ত
  • এক ড ম ব ট ল ভ কৰ ছ ল চনত ক ৰ ল চৰক ৰ সত ৰ য ন ত যৰ জনপ ৰ য কৰণত ত ও আগবঢ ৱ অৱদ নৰ স ব ক ত স বৰ প গ ৰ গ প ন থ ন ট য প ৰস ক ৰ প ৰদ ন কৰ ছ ল
  • কৰ আৰ ত ত য প ৰস ক ৰ ল ভ কৰ মহ ব দ য লয ত পঢ থক সময ত ত ও সদ অসম স ৰ য বৰ স ৱৰণ এক ক ন ট প ৰত য গ ত ত ভ গ ল অভ নয ত প ৰথম প ৰস ক ৰ ল ভ
  • চনৰ শ কৰ ব ট ৰ ব হ ৰ ও বহ ত ব ট - প ৰস ক ৰ আদ ল ভ কৰ ছ ত ও ৰ অৱদ নৰ ব ব ভ ৰত চৰক ৰ ত ও ক বৰ ষত পদ মশ ৰ ব ট প ৰদ ন কৰ চনৰ জ ল ইত
  • ভট ট চ ৰ যই চনত অসম স হ ত য সভ ৰ ব ষ ণ ৰ ভ ব ট আৰ ভ ৰত য ব দ য ভৱনৰ ৰ জ জ স হ ত য প ৰস ক ৰ ল ভ কৰ ছ ল চনত চ ভ য ট দ শ ন হৰ প ৰস ক ৰ ৰ