ⓘ ১৭ এপ্ৰিল. ১৯৬৬ - বিক্ৰম, প্ৰকৃত নাম কেণ্ডি জন ভিক্টৰ, দক্ষিণ ভাৰতীয় অভিনেতা আৰু গায়ক। ১৯৭৯ - সিদ্ধাৰ্থ সূৰ্য্যনাৰায়ণ, তামিল, তেলুগু, হিন্দী আৰু মালয়ালম চলচ ..

                                     

ⓘ ১৭ এপ্ৰিল

  • ১৯৬৬ - বিক্ৰম, প্ৰকৃত নাম কেণ্ডি জন ভিক্টৰ, দক্ষিণ ভাৰতীয় অভিনেতা আৰু গায়ক।
  • ১৯৭৯ - সিদ্ধাৰ্থ সূৰ্য্যনাৰায়ণ, তামিল, তেলুগু, হিন্দী আৰু মালয়ালম চলচ্চিত্ৰৰ অভিনেতা।
  • ১৮০৬ - মণিৰাম দেৱান, উনৈশ শতিকাৰ অসমৰ সমাজ জীৱনৰ প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি আছিল। মৃত্যু:১৮৫৮ চনৰ ২৬ ফেব্ৰুৱাৰী
  • ১৯৭২ - মুত্তিয়া মুৰলিধৰণ, শ্ৰীলঙ্কাৰ ক্ৰিকেট খেলুৱৈ।
                                     

1. মৃত্যু

  • ১৭৯০ - বেঞ্জামিন ফ্ৰাঙ্কলিন, আমেৰিকাৰ লেখক, চিত্ৰশিল্পী, ৰাজনীতিবিদ, বিজ্ঞানী, সঙ্গীতজ্ঞ, উদ্ভাৱক, ৰাষ্ট্ৰপ্ৰধান, কৌতুকবিদ, গণআন্দোলনকাৰী আৰু কূটনীতিবিদ।
  • ১৯৭৫ - ড॰ সৰ্বপল্লী ৰাধাকৃষ্ণণ, ভাৰতীয় দাৰ্শনিক, শিক্ষাবিদ আৰু ৰাজনীতিবিদ। তেখেত স্বাধীন ভাৰতৰ প্ৰথম উপৰাষ্ট্ৰপতি আছিল। ১৯৬২ চনৰ পৰা ১৯৬৭ চনলৈকে ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পদত নিৰ্বাচিত হৈছিল। জন্ম: ১৮৮৮ খ্ৰীষ্টাব্দৰ ৫ ছেপ্টেম্বৰ
                                     
  • এপ ৰ ল হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ অন স ৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল আৰ দ ন ব ক থ ক - ই ল ণ ডৰ ৰজ হ চ প এডৱ ৰ ড দ য
  • এপ ৰ ল ই ৰ জ 23 April হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ ৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল দ ন ব ক থ ক এপ ৰ ল ই ৰ জ 23 April দ নট
  • এপ ৰ ল গ ৰ গৰ য বৰ ষপঞ জ অন সৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন - ভ ৰতৰ ব ম ব ইত প ৰথম য ত ৰ ব হ ৰ ল চল চল আৰম ভ হয - উইলব ৰ ৰ ইট
  • এপ ৰ ল হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ অন স ৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল আৰ দ ন ব ক থ ক - প ৰথম দ ৰ ঘ - দ ৰত বৰ ৰ জহ ৱ দ ৰদৰ শন
  • এপ ৰ ল হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ অন স ৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল আৰ দ ন ব ক থ ক - ব ট শ য দ ঘৰ প ৰত ষ ঠ কৰ হয
  • এপ ৰ ল হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ অন স ৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল আৰ দ ন ব ক থ ক - ইণ ট ৰন ল কম ব উশ বন ইঞ জ নৰ ব ব
  • এপ ৰ ল হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ অন স ৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল আৰ দ ন ব ক থ ক - ই ল ণ ড, ফ ল ণ ড ৰ ছ আৰ উত তৰ ফ ৰ ন সত
  • এপ ৰ ল হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ অন স ৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল আৰ দ ন ব ক থ ক - ল জ এঞ জ লছত স য ক ত ৰ ষ ট ৰৰ প ৰথম
  • এপ ৰ ল হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ অন স ৰ বছৰৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল আৰ দ ন ব ক থ ক - ৰ ষ ট ৰপত ৰ ৰ পৰ পদক ল ভ কৰ প ৰথম
  • এপ ৰ ল গ ৰ গৰ য ক ল ণ ড ৰ অন সৰ বছৰৰ চত ৰ থ ম হ এই ম হত ম ঠ দ ন থ ক এপ ৰ ল : এপ ৰ ল ফ ল এপ ৰ ল : ব শ ব স ব স থ য দ ৱস এপ ৰ ল : ব দ ধৰ জন মদ ন
  • এপ ৰ ল ই ৰ জ 29 April হ ছ গ ৰ গৰ য ন বৰ ষপঞ জ ৰ তম অধ বৰ ষত তম দ ন বছৰ শ ষ হ বল দ ন ব ক থ ক - ৰ জ ৰব বৰ ম ব খ য ত ভ ৰত য